Firma

Nasze technologie:

Jako pierwsi i jedyni w Polsce produkujemy adsorpcyjne agregaty chłodnicze, dedykowane do współpracy z sieciami ciepłowniczymi. W ciągu 4 lat z sukcesem skomercjalizowaliśmy innowacyjną trójzłożową technologię adsorpcyjnej produkcji chłodu. Współpracujemy z sektorem ciepłowniczym, branżowymi izbami gospodarczymi i administracją propagując i upowszechniając korzyści wynikające z zastosowania ciepła systemowego do produkcji chłodu na cele klimatyzacyjne.
Ideę poprawy efektywności energetycznej przy pomocy technologii sorpcyjnych zrealizowaliśmy także dostarczając, jako pierwsi w kraju, absorpcyjne pompy ciepła dużej mocy do zastosowań energetycznych.
Najwyższą jakość naszych urządzeń i usług gwarantują kluczowe dla projektów sorpcyjnych multidyscyplinarne kompetencje i doświadczenie oraz współpraca z wiodącymi ośrodkami akademickimi w Polsce i na świecie.
W ramach prowadzonych projektów badawczych i rozwojowych nieustannie poprawiamy efektywność i niezawodność naszych produktów wyznaczając kierunki rozwoju technologii sorpcyjnych na świecie.

Ograniczają zużycie energii elektrycznej na cele produkcji chłodu o
90%
Ograniczają zużycie paliwa na cele produkcji ciepła o
40%
Poprawiają efektywność energetyczną układów wytwórczych o
11%
Zwiększają bezpieczeństwo produkcji energii elektrycznej, ciepła i chłodu o
100%