Solar Village – KACST

Największa na świecie adsorpcyjna instalacja odsalająca wykorzystująca chłodziarki adsorpcyjne wyprodukowane w Polsce! Moc chłodnicza 1070 kW oraz produkcja 100 t/d wody odsolonej stawia nasze rozwiązanie na szczycie zainstalowanych i eksploatowanych systemów tego rodzaju na świecie. Całość dostawy zrealizowana z Polski przez naszą firmę.


Udostępnij

Wrocławski Park Technologiczny

Pierwsza instalacja trójgeneracyjna o tej skali w Polsce – 2,2 MW mocy chłodniczej, 2,8 MW elektrycznej i 3,12 MW cieplnej. Obiekt zaprojektowany i wykonany w celu pokrycia zapotrzebowania na energię całego Wrocławskiego Parku Technologicznego.


Udostępnij

Centrum przyrodnicze w Zielonej Górze

Trójzłożowy agregat adsorpcyjny NET został dostarczony do Centrum Przyrodniczego wraz z dodatkowym oprzyrządowaniem i opomiarowaniem badawczym umożliwiającym nie tylko jego komercyjną eksploatacje na cele klimatyzacji ale także prowadzenie badań naukowych. Urządzenie produkuje wodę lodową o stałym parametrze przy ponad 50% mniejszym względem konkurencji zużyciem energii elektrycznej. Energią zasilającą jest woda ciepła pochodząca z miejskiej sieci ciepłowniczej.


Udostępnij

Planetarium Wenus

W pełni komercyjne wykorzystanie trójzłożowego agregatu adsorpcyjnego do klimatyzacji Planetarium. Urządzenie wykorzystuje innowacyjne na skale światową rozwiązania m.in. wielokrotnie ograniczające opory przepływu, a co za tym idzie zużycie energii elektrycznej. Energia zasilająca w postaci ciepłej wody pochodzi bezpośrednio z miejskiej sieci ciepłowniczej.


Udostępnij

Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu

Odpowiedź projektanta na ograniczoną dostępność energii elektrycznej – dwie chłodziarki zasilane gorącą wodą 125/70°C do produkcji 1700 kW chłodu zużywają tylko 14,5 kW energii elektrycznej. System konwencjonalny potrzebowałby co najmniej 25 razy więcej energii elektrycznej.


Udostępnij

Zakład Termicznej Utylizacji Odpadów w Szczecinie

Unikatowy na skale światową system odzysku ciepła z kondensacji wilgoci w spalinach w celu produkcji energii na potrzeby miejskiej sieci ciepłowniczej. Absorpcyjne Pompy Ciepła umożliwiają ograniczenie zużycia energii do produkcji ciepła o 41% i pokrycie zapotrzebowania na moc na poziomie 30%. To największe tego rodzaju zastosowanie w Europie.


Udostępnij

Szpital im. Św. Rodziny w Warszawie

Autonomiczny, niezawodny i redundantny układ produkujący energię elektryczną, ciepło i chłód na potrzeby szpitala. Umożliwia pełną niezależność obiektu od zewnętrznych dostaw energii elektrycznej i o 17% niższe koszty eksploatacyjne.


Udostępnij

Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Pilotażowy układ odzysku ciepła z układu utylizacji odpadów medycznych na cele produkcji chłodu wykorzystywanego w terapii nowotworowej. Dzięki wykorzystaniu ciepła odpadowego w sezonie letnim czas zwrotu z kompletnej inwestycji był krótszy od dwóch lat.


Udostępnij

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

Doskonały i niezawodny system chłodzenia szpitala oparty na parze sieciowej. Dwie chłodziarki absorpcyjne o mocy sumarycznej 2,32 MW zużywają tylko 24% energii elektrycznej w porównaniu do rozwiązania konwencjonalnego opartego na agregacie sprężarkowym.


Udostępnij

Hotel Ossa Congress and SPA

Zainstalowane Pompy Ciepła, wykorzystujące 80 szt. odwiertów w górotworze o głębokości 120 m każdy, pokrywają 100% zapotrzebowania na chłód i 40% zapotrzebowania na ciepło. Współpraca z kolektorami słonecznymi podkreśla zielony charakter całego obiektu.


Udostępnij